Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат імені Соломії Крушельницької » « sf STANKOVYCH fest» 2017р.

Меню

« sf STANKOVYCH fest» 2017р.

Від Сваляви до Будапешту

Легендарний український композитор, метр сучасної української композиторської школи Євген Станкович наприкінці лютого 2017 року, з нагоди 75 річного ювілею, на своїй малій батьківщині у Сваляві – правдивій перлині Карпат, започаткував Міжнародний музичний конкурс – фестиваль для юнацтва та молоді – « sf STANKOVYCH fest». На цьому ґрандіозному музичному святі представлені, бодай, усі мистецькі номінації: від змагань юних композиторів, віртуозів скрипки, віолончелі, альта, духових та ударних інструментів, фортепіано, виконавців на народних інструментах, академічних вокалістів, естрадних вокалістів та інструменталістів, музичних ансамблів та оркестрів, аж до віртуозів живопису. Близько чотирьохсот претендентів на перемогу змагалися у своїх номінаціях та вікових категоріях. Оцінювало майстерність юних талантів поважне міжнародне журі.

У номінації «Скрипка» славетну львівську музичну школу ім. С.Крушельницької представляли юні скрипалі – вихованці відомого Львівського педагога класу скрипки, викладача – методиста Володимири Шургот: Катерина Півнюк, Остап Щудло, Вікторія Петрівська та Дарина Мацьків. Всі вони яскраво виступили і здобули перемогу в своїх вікових категоріях. Найкращим серед скрипалів старшої вікової категорії став Ігор Муравйов – також, вихованець Володимири Шургот, а нині студент ЛНМА ім. М.Лисенка.
Переможцям цього прекрасного свята мистецтва Євген Станкович зробив шляхетний подарунок, а саме, запросив взяти участь в урочистому концерті в Будапешті, на одній з престижніших сцен Європи – «Дюна» Концерт Холі, що знаходиться у самому центрі угорської столиці, в Дунайському Палаці. Честь відкривати урочистий концерт, на котрому були присутні члени уряду Угорщини, посол України, потужна українська діаспора, отримав скрипаль Остап Щудло. «Allegro» Ю.Мейтуса у віртуозному виконанні юного таланта збурило зал. Щирими оваціями проводжали слухачі Остапа Щудла зі сцени. Продовження концерту перетворилося у справжній вир музичних образів створених українськими митцями, демонстрацією блискучої майстерності володіння інструментами, неповторним вокалом. Родзинкою імпрези стало тріо у складі Остапа Щудла, Вікторії Петрівської та Дарини Мацьків, котре виконало «Народний танок» М.Скорика. Українська музика у виконанні юних талантів полонила серця слухачів. Після закінчення концерту, щойно рушив автобус з юними артистами, знов пролунали оплески, – це весь творчий колектив вкотре вітав Остапа Щудла за його майстерність. пролунали оплески, – це весь творчий колектив вкотре вітав Остапа Щудла за його майстерність.

Переможці конкурсу: (ліворуч) Даринка Мацьків, Вікторія Петрівська, Остап Щудло, Катруся Півнюк, викладач Володимира Шургот, концертмейстер Юрій Фоменко.

Будапешт, Дунайський Палац, «Дюна» – Концерт Хол

Учасники урочистого концерту: (ліворуч) Даринка Мацьків, Вікторія Петрівська, концертмейстер Юрій Фоменко, Остап Щудло