Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат імені Соломії Крушельницької » Мистецькі контакти спрямовані у майбутнє

Меню

Мистецькі контакти спрямовані у майбутнє

Львів, школа С.Крушельницької – Дубай, «Emirates International Peace Music Festival», листопад 2018

 

         Щорічно у найбільшому за площею та  кількістю населення місті Об’єднаних Арабських Еміратів,  – Дубаї  відбувається визначна мистецька подія світового рівня – Міжнародний Музичний Фестиваль  «Emirates International Peace Music Festival», у котрому  головною дійовою особою є Молодіжний Симфонічний Оркестр  Еміратів «EYSO»,  заснований в 1993 році  Ріадом Кудсі, – директором Національної консерваторії. До участі в Молодіжному  Симфонічному  Оркестрі Еміратів у різні роки запрошувалися молоді виконавці із Великої Британії, Ірландії, США, Франції, Австралії, Кореї, Японії та багатьох інших країн.  На цьогорічний  ХІV фестиваль  були запрошені виконавці із України – учні спеціалізованих музичних шкіл: десятеро учасників – репрезентували Львівську школу С.КрушельницькоЇ, п’ятеро  учасників – представляли Київську музичну десятирічку ім. М.Лисенка та троє  учасників – Одеську школу ім. П.Столярського.

     За 10 листопадових фестивальних днів оркестр мав 3 великі імпрези. Перший виступ оркестру відбувся в Дубаї в музеї Етіхад з нагоди всесвітнього  саміту  толерантності «SYMPHONY OF LOVE», котрий відбувся під патронатом Міністра Толерантності  ОАЕ – Шейха Нагаяна ібн Мубарака аль Нагаяна.  Учасників імпрези особисто привітав Міністр Толерантності  ОАЕ, –   Шейх  Нагаян ібн Мубарак аль Нагаян. Виступ Молодіжного Симфонічного Оркестру Еміратів під батутою  Ріада Кудсі, за участі талановитих молодих музикантів зі спеціалізованих  музичних шкіл України справив на слухачів незабутнє  враження. У концерті прозвучала  «Ода до любові та толерантності»,  – твір написаний Ріадом Кудзі на слова поета  Ахмада Аль-Шамсі,  у супроводі Міжнародного Молодіжного Оркестру його виконала  відома ліванська співачка Таня Кассі.

     Подальші два виступи  молодих віртуозів із України у складі Молодіжного Симфонічного Оркестру Еміратів з величезним успіхом  відбулися у Великій Концертній Залі  філії паризького університету «Сорбона»  у столиці еміратів місті Абу-Дабі  та в Дубаї в «Dubai Community Theatre & Arts Centre».  Блискучі виступи в ОАЕ підтвердили найвищий світовий  рівень професійної підготовки наших учнів.

     Незабутні десять днів спільного музикування з молодими музикантами з ОАЕ та інших країн надовго запам’ятаються нашим учням. Такі високі проекти дають творчу наснагу та перспективу для професійного розвитку і зростання наших молодих талантів.  

     Координатор проекту, голова української творчої делегації в ОАЕ, заступник директора з методичної роботи та міжнародних перспектив школи ім.  С.Крушельницької, Заслужений артист України  Олег Созанський висловив  слова подяки всім причетним до організації цього міжнародного проекту: Міністерству Толерантності ОАЕ, Міністерству Культури України, Генеральному Консулу України в Дубаї, дирекції  спеціалізованих музичних шкіл Львова, Києва та Одеси.

     Особлива  щира подяка  неймовірній Надії Стельмах – випускниці школи С.Крушельницької, котра  нині живе і працює в ОАЕ, – за ідею, допомогу в організації та відкрите серце.

     Велике «Браво!» Маестро Ріаду Кудсі, – директору  Національної консерваторії в Дубаї за наполегливість в підготовці концертної програми, високий професіоналізм та дружбу.