Lviv specialized secondary music boarding school named after S.Krushelnytska » Ensemble of bandura players

Меню

Ensemble of bandura players

Історична довідка про ансамбль бандуристів

ЛССМШІ імені С.Крушельницької

 У Львівській Музичній Школі-Десятирічці при Консерваторії в 1957-му році було відкрито відділ народних інструментів, у який входили  бандура, баян і домра.

Тоді ж почав функціонувати ансамбль бандуристів, яким керував Василь Герасименко.

        Відділ було закрито у вересні 1964-го року. Старшокласники-народники змушені були продовжувати навчання у Львівському музичному училищі, а учнів молодших класів відділу і всіх тих дітей, яких прийняли у школу на бандуру, баян і домру перевели на відділ духових інструментів.

        Відновлення роботи відділу народних інструментів у школі розпочалося під час національно-патріотичного ренесансу в нашому краї у 1989-му році з відкриття класу бандури.

        Спочатку клас бандури рахувався при відділі струнно-смичкових інструментів, а згодом – у 1997-му році – відокремився в самостійний структурний підрозділ – відділ народних інструментів, який очолив Тарас Лазуркевич.

У цьому ж році в школі розпочинає роботу учнівський ансамбль бандуристів, яким керує до 1999 року випускниця ЛДК ім.М.Лисенка (клас доц. Посікіри Л.К.), дипломант Першого Міжнародного конкурсу бандуристів імені Гната Хоткевича Алла Ланова.

         Колектив стає базою ансамблевої практики старшокласників народного відділу і налічує 12 бандуристів. З кожним роком кількість учасників ансамблю зростає.

         У 1999-му році колектив очолила випускниця ЛВДМІ ім.М.Лисенка (клас проф. Посікіри Л.К.) Ірина Мельник. Як досвідчений керівник і диригент, Ірина Богданівна Мельник, переконливо демонструвала креативний і новаторський підхід до своєї роботи,  здійснюючи переклади та аранжування для ансамблю бандуристів, вдосконалюючи  і збагачюючи цікавий і різноманітний репертуар цього прекрасного колективу.

         З вересня 2011-го року керівництво ансамблю бандуристів перейняв завідувач відділу народних інструментів, заслужений артист України, доцент ЛНМА ім.М.Лисенка Тарас Лазуркевич.

         За весь час свого функціонування колектив постійно бере активну участь у концертному житті школи і міста,творчо співпрацює з шкільним камерним і духовим оркестрами та виступає на різних концертних майданчиках з нагоди відзначення державних свят.