Lviv specialized secondary music boarding school named after S.Krushelnytska » Chamber Orchestra

Меню

Chamber Orchestra

Історична довідка про камерний оркестр

ЛССМШІ імені С.Крушельницької

Історія колективу сягає 1994 року, коли з учнів старших класів був створений камерний оркестр.  Незмінним його керівником є Марта Гуревич –  випускниця школи та Львівської консерваторії – клас професора Л.О. Шутко. Сьогодні камерний оркестр – колектив, без якого не обходиться жодна важлива подія в школі.

   За час свого існування камерний оркестр школи під керуванням Марти Гуревич став лауреатом, а також учасником численних Міжнародних конкурсів і фестивалів. Серед них Міжнародні нагороди «Музичних імпресій» (м. Бидгощ Польща), «В гостях у Айвазовського» м. Феодосія, АРК; «Bach – Fest» і інші.

   Справжнім подарунком долі для оркестру є можливість спільного музикування із такими «зірками» сцени, якими є народний артист України, композитор М.Скорик та народна артистка України, професор ЛНМА скрипалька Л.О. Шутко.

   Колектив неодноразово виїжджав на фестивалі і гастрольні виступи за кордон. Серед них концерти у Міжнародних Фестивалях «Вільянівські музичні зустрічі» (м.Варшава Польща), концертні виступи у м.Любліні, Варшаві, Познані.

   Пам’ятними для оркестру стали концерт у рамках приїзду Папи Римського в Україну.

   Відбуваються численні благодійні вечори і концерти на підтримку молодих музикантів. Такою зокрема є творча співпраця із Благодійним Фондом «Метроном», численними  релігійними організаціями, монастирями і інші. Наприклад, в 2011 році відбулась резонансна акція з нагоди святкування річниці М. Шашкевича.

   Колектив багато концертує у рамках т.зв. профорієнтації, організовуються концерти і виступи з метою ширшого залучення молоді до навчання на музичних інструментах, глибшого розуміння музики.

   З великим успіхом пройшло концертне турне Польща – Франція – Бельгія, де відбулися концерти у найкращих концертних залах і сакральних спорудах Брюсселя, Парижа, Варшави, Познані.

   Триває багаторічна плідна творча співпраця із молодими музикантами з-за кордону. Наприклад, вже традиційними стали музичні зустрічі – концерти молоді України і Польщі, які регулярно відбуваються у Львові і Варшаві.

   Позитивні плоди для розвитку молодих музикантів дає, безпосередня творча співпраця із Львівськими композиторами. Цікавими були концерти, де виконувалась музика М.Скорика, О.Герасименко, М.Дацка, М.Волинського.

   Хорошою оркестровою практикою для оркестру були спільні концерти із хоровими колективами «Gloria», «Боян», «Felicio», молодіжним хором ЛНУ ім. І.Франка, студентським хором ЛНМА ім. Лисенка.

   За кожним концертним виступом, за кожною концертною програмою камерного оркестру стоїть величезна клопітка праця його керівника М.Гуревич, а також величезний ентузіазм і бажання  кожного учасника колективу.

   Колектив – справжня творча лабораторія, де діти опановують таємниці оркестрової майстерності, знайомляться із шедеврами камерної музики. самі пишуть та інструментують музику для оркестру. Випускники набувають оркестрової практики, яка дає змогу успішно працювати у найкращих колективах України та за її межами.