Lviv specialized secondary music boarding school named after S.Krushelnytska » FIRST INTERNATIONAL COMPETITION V.ANTONIV AND M.ZAKOPETZ PERFORMERS ON WIND INSTRUMENTS 17 – 21 April 2018 LVIV, UKRAINE

Меню
  • Головна /
  • CONTESTS /
  • FIRST INTERNATIONAL COMPETITION V.ANTONIV AND M.ZAKOPETZ PERFORMERS ON WIND INSTRUMENTS 17 – 21 April 2018 LVIV, UKRAINE

FIRST INTERNATIONAL COMPETITION V.ANTONIV AND M.ZAKOPETZ PERFORMERS ON WIND INSTRUMENTS 17 – 21 April 2018 LVIV, UKRAINE

ЗАКОПЕЦЬ МИРОН МИХАЙЛОВИЧ

(03. 12. 1932, с. Гамарня Любачів. пов., Польща – 03. 11. 2008, Львів)

Гобоїст, педагог. Заслужений діяч мистецтв України (1993), професор міжнародної асоціації «Подвійна тростина»(США). Є одним із засновників Львівської гобойної школи.

В 1959 р. закінчив Львівське музичне училище ім.С.Людкевича в класі викладачів Л.Керода і О.Сербінського.

В 1964 закінчив Львівську державну консерваторію ім.М.Лисенка (викл. В. Терентьєв, В. Цайтц).

В 1954-57 рр. – соліст Ташкентського зразкового духового оркестру.

 В 1959-64 рр. – соліст-гобоїст оперної студії Львівської консерваторії, регулятор групи гобоїв у симфонічному оркестрі Львівської філармонії.

З 1965 року викладач, згодом завідувач відділу духових інструментів (до 2007) Львівського музичного училища ім.С.Людкевича. Методист Управління культури Львівської облдержадміністрації.

Для Закопця М.М. були характерні відточена техніка, досконале поєднання різних стилів, природна музикальність та витончений художній смак.

Він створив власну концепцію гри на гобої та був співавтором посібника «Методики навчання гри на гобої». Особливими рисами гри його учнів були теплота та красота звуку, витонченість техніки та виразність.

Закопець М.М. – автор багатьох збірників творів вітчизняних і зарубіжних композиторів-класиків для дитячих музичних шкіл та музичних училищ. Ці збірники містять перекладення, що відображають багату палітру творів українських композиторів з використанням найкращих зразків народних пісень та віртуозних елементів танцювальних мотивів популярних мелодій і танців. Він зробив 480 перекладень для гобоя та багато перекладів для англійського ріжка, саксофона-альта з фортепіано, виданих як в Україні, так і за кордоном.

Українські композитори присвячували свої твори видатному педагогу-виконавцю Мирону Закопцю.

Член журі багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

 Був членом міжнародних асоціацій духовиків та музичних спілок США, Німеччини, Великобританії, Австрії.

Проводив майстер-класи в Україні та за кордоном.

Серед учнів – лауреати республіканських та міжнародних конкурсів:    І. Лещишин, М. Крещишин, В. Романюк, О. Фанок, А.Гембара та ін.

АНТОНІВ ВОЛОДИМИР СПИРИДОНОВИЧ

(1933-2001)

Валторніст, педагог, Заслужений діяч мистецтв України.

Здобув освіту у Львівському музичному училищі ім. С.Людкевича та Львівській державній консерваторії ім. М.Лисенка в класі валторни В.Прядкіна.

Професійну працю розпочав у оркестрі Львівського театру опери та балету ім. І.Франка, концертмейстер групи духових інструментів.

«Добрий музикант» – так називали Володимира Спиридоновича у музичному середовищі за гарний, інтонаційно-вивірений, теплий голос валторни.

З 1972 по 1997 роки В.Антонів обіймав посаду директора Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. С.Крушельницької. Він був талановитим керівником, мав особливий талант з виявлення обдарованих дітей, їх вихованню як особистостей у мистецтві.

Багато років працював у ЛДК ім. М.Лисенка (тепер ЛНМА ім. М.Лисенка), був доцентом кафедри духових та ударних інструментів оркестрового факультету.

20 років В.Антонів був Головою Ради директорів мистецьких навчальних закладів Львівської області. Працював у напрямках національного відродження українського мистецтва у школах. Постійно оновлював педагогічний матеріал, проводив велику пошукову роботу, підтримував тісні зв’язки з провідними виконавця Україна та інших країн.

Нагороджений Почесною Грамотою Міністерства культури України за активну роботу по створенню нових інструктивних матеріалів і навчально-методичної документації для середніх спеціалізованих музичних шкіл країни.

Учні Володимира Антоніва ставали лауреатами національних та міжнародних конкурсів, працюють у солістами у провідних оркестрах України та Європи.

ДОКУМЕНТАЦІЯ КОНКУРСУ / DOCUMENTATION OF THE COMPETITION:

заявка на конкурс 2018(укр.)

application form

Положення конкурсу духовиків

general conditions