Lviv specialized secondary music boarding school named after S.Krushelnytska » March Gran for Young Talents

Меню

March Gran for Young Talents

Березневі Ґран Прі юних талантів школи ім. Соломії Крушельницької

Щедрим виявився березень 2018 року на лауреатські здобутки юних талантів школи, котрі взяли участь у численних Всеукраїнських та Міжнародних музичних конкурсах. Але серед цих звитяг особливе місце посідають нагороди, котрі стали найвищим визнанням таланту та майстерності, а саме – Ґран Прі. Ми зустрілися з учнями, що уславили школу найвищими досягненнями і попросили їх поділитися своїми враженнями.

Святослав Борисов, (гобой), учень 7 класу, – став володарем першого в житті Ґран Прі, котре здобув на VIII-му Всеукраїнському відкритому конкурсі молодих виконавців на дерев’яних духових інструментах ім. В’ячеслава Старченка, що відбувся в Рівному 23-25 березня 2018 року. Викладач Святослава Борисова – Заслужений діяч мистецтв України, доцент, Левко Закопець.
– Святославе, будь-ласка, розкажи про себе і про конкурс:
– Коли я дізнався, що став володарем Ґран Прі, мене переповнили емоції. Я був безмежно вдячний своєму наставнику – Левку Мироновичу Закопцю. Адже це він опікував мене від перших кроків гри на гобої і аж до цієї звитяги. Я навчаюся в класі Левка Мироновича і всіми своїми здобутками завдячую своєму вчителю. Сам я із Івано-Франківщини. Народився в Бурштині. Мої перші кроки в Бурштинській музичній школі пов’язані із сопілкою. У школі ім. С.Крушельницької я навчаюсь лише від 2015 року і за ці три роки вдалося отримати такі здобутки лише завдяки моєму улюбленому вчителю.
– Які твори ти виконав на цьому визначному для тебе конкурсі, хто тобі товаришував на фортепіано:
– Моя конкурсна програма складалася із першої частини Концерту ре мінор Т. Альбіноні та Андантіно М. Дремлюги. Концертмейстером був Максим Лимарєв, котрий опікує мене і в школі. Мені дуже легко та приємно грати з Максимом Анатолійовичем.
– У школі ти навчаєшся близько трьох років. У скількох творчих змаганнях тобі довелося взяти участь за цей час:
– Я взяв участь в п’яти конкурсах, включно з останнім Рівненським. У всіх попередніх конкурсах мені вдалося вибороти перші місця. В 2016 році – конкурси в Кельце (Польща) та Львові (ім. Д. Біди); в 2017 році – в Чернівцях («Сурми Буковини»); в 2018 році – конкурси в Кельце (Польща) та Рівному.
– І ще одне запитання. Яке конкурсне змагання виявилося для тебе найскладнішим. Напевно, останнє в Рівному:
– Ні, найтяжчим для мене був конкурс у Кельце, що відбувся в 2018 році. Так сталося, що я опинився наймолодшим у своїй категорії. Складною була і програма: А.Марчелло Концерт ре мінор та п’єса Ч. Коліна «Відлуння». Але мені вдалося зібратися і перемогти всіх старших за віком конкурсантів.
– Після почутого, хочеться вигукнути лише «Браво, Святославе!»

Єлизавета Ткачук (скрипка), учениця 9 класу, – отримала перше в житті Ґран Прі на Всеукраїнському конкурсі вокалістів, виконавців на струнних інструментах, виконавців на народних інструментах – «Нове Обличчя», в номінації Скрипка, що відбувся в Києві, складався із двох турів та завершився 31 березня 2018 року. Викладач Єлизавети Ткачук – Заслужений артист України, доцент Назарій Пилатюк.
– Єлизавето! Яке враження справила на тебе ця музична імпреза, що відбулася в Києві:
– Це великий серйозний конкурс. Перший тур оцінювався згідно надісланих професійних відео. Другий тур відбувався безпосередньо в Києві. Я приїхала до Києва разом зі своїм викладачем Назарієм Ігоровичем Пилатюком та концертмейстером Юрієм Миколайовичем Фоменко. На другому турі я заграла ІІ та ІІІ частини Скрипкового Концерту Ф. Мендельсона, мі мінор, тв. 64, та Карпатську Рапсодію М. Скорика. Щодо самого конкурсу. Атмосфера великого конкурсу завжди напружена, адже це змагання, але мені вдалося опанувати себе. Хвилювання, звичайно, було, але це було творче, а не руйнівне хвилювання. В такі моменти я завжди відчуваю надійну підтримку концертмейстера на сцені. Безумовно, я щаслива, що отримала таку високу оцінку журі. Це для мене величезний стимул на майбутнє.
– Лізочко! Розкажи стисло про свої здобутки за час навчання в школі:
– До школи я прийшла лише в 5-й клас. Першим моїм викладачем була Оксана Миронівна Гаргай – асистент професора Ігора Михайловича Пилатюка, пізніше мною опікувалися Ігор Михайлович та Назарій Ігорович Пилатюки. Свою першу звитягу я здобула в 2015 році, виборовши перемогу на Всеукраїнському конкурсі «Нові імена зірок України». Також, мої наставники підготували мене до виступів у Львівській Філармонії. В 2015 році у супроводі філармонічного оркестру я заграла І-й Концерт М. Бруха. В 2016 році я мала щастя виконати ІІ-й Концерт Г. Венявського. В 2017 році у супроводі Оркестру «Академія» під батутою І.М. Пилатюка заграла «Карпатську Рапсодію» М. Скорика.
– До слів Лізочки хочеться додати лише одне. Після її виступу в Києві на Конкурсі «Нове Обличчя», всі члени журі встали і в захваті плескали в долоні. Погодьтеся, – це унікальне явище для конкурсів.

Остап Шпік (скрипка), учень 10 класу, – отримав Ґран Прі VI міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича в номінації: «Скрипка з оркестром», що складався із двох турів та відбувся в Києві від 23.03. по 2.04 2018 року. Викладач – Марко Комонько.
– Остапе! Поділися своїми враженнями, як учасник конкурсу.
– Для мене події конкурсу стали незабутніми. Ґран Прі – це перша нагорода такого високого рівня. В моїй номінації взяли участь семеро претендентів і я щасливий, що переміг у цих творчих змаганнях. У першому та другому турах я заграв ІІ та ІІІ частини Першого Скрипкового Концерту М. Бруха. У І турі, – у супроводі концертмейстера, а у ІІ турі, – у супроводі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України. Звичайно, грати у супроводі цього оркестру, – одного з провідних музичних колективів України, – честь і велика насолода. Заключний концерт конкурсу, в котрому я взяв участь, відбувся в Концертній Залі Національної Філармонії України в Києві. Користуючись нагодою, я хотів би висловити слова подяки моєму вчителю Марку Дмитровичу Комоньку, котрий підготував мене до цього доленосного конкурсу.
– Чи це твій перший конкурс:
– Ні. За роки навчання я брав участь у двох Всеукраїнських конкурсах, котрі відбулися в Києві та Маріуполі. На цих конкурсах виборов перші місця. Брав участь й у Міжнародному конкурсі скрипалів ім. Я. Коціана (Усті над Орліці, Чехія), де, також, здобув звання лауреата.
– Остапе! Від щирого серця бажаю тобі творчої наснаги та подальших перемог!
І на завершення хочеться сказати, що лише кращі з найкращих уславлюють школу сьогодні та є її чудовим продовженням у майбутньому.