Lviv specialized secondary music boarding school named after S.Krushelnytska » UNI-TALENTS OF S.KRUSHELNYTSKI SCHOOL TO JUBILEE MYROSLAVA SCORYKA

Меню

UNI-TALENTS OF S.KRUSHELNYTSKI SCHOOL TO JUBILEE MYROSLAVA SCORYKA

ЮНІ ТАЛАНТИ ШКОЛИ С.КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ ДО ЮВІЛЕЮ МИРОСЛАВА СКОРИКА

          Мирославу Скорику – найвеличнішій постаті українського музичного мистецтва – виповнилося 80! Ювілей композитора святкує вся Україна. Гідно долучилася до цієї непересічної події і школа імені С.Крушельницької.

         17 жовтня 2018 року в Концертній Залі імені С.Людкевича Львівської Національної філармонії за участі ювіляра відбувся концерт найкращих учнів школи С.Крушельницької. Ця імпреза стала музичним дарунком юних талантів нової генерації Корифею українського музичного мистецтва, перші кроки в мистецтві котрого безпосередньо пов’язані зі школою  С.Крушельницької.

          Програма концерту складалася виключно із музичних бестселерів самого ювіляра.

          Концерт розпочався Вступним словом викладача-методиста класу фортепіано, музиканта-публіциста Т.П.Воробкевич. Публіка з великою увагою та зацікавленням слухала розповідь Тетяни Пантелеймонівни про життєвий та творчий шлях нашого корифея і в уяві присутніх поставали події  нашої історії:

         – «До прекрасного світу музики Мирослава долучила мати, – Марія-Соломія. А бабусина рідна сестра, славетна співачка Соломія Крушельницька, помітивши у дитини абсолютний слух, наполягла на навчанні Мирослава у львівській музичній школі-десятирічці. З особливою теплотою згадує маестро роки навчання у нашій школі, прекрасних педагогів. Завдяки викладачу теоретичних дисциплін Григорію Терлецькому Мирослав відчув правдивий потяг до композиції і вже у юні роки вирішив стати композитором. На жаль, лихоліття ХХ століття не оминули родину Мирослава. Вона була репресована та вислана до Сибіру. Але навіть у часи страшних поневірянь Мирослав не був відлучений від музичного мистецтва. Він мав студії у місцевій музичній школі, навчався у таких же репресованих митців гри на скрипці та на фортепіано. А коли родина повернулася до Львова, Мирослав Скорик продовжив музичну освіту у Львівській консерваторії, котру блискуче закінчив із дипломною роботою – кантатою «Весна» на слова Івана Франка. Відтоді розпочався його зоряний шлях у музичному мистецтві».

          Стисла та яскрава промова Т.П.Воробкевич знайшла відгук у серцях слухачів, у тому числі і іменитого ювіляра. 

          Подальша імпреза вразила сузір’ям улюблених мелодій у фантастичному виконанні юних солістів-віртуозів, лауреатів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та камерно-інструментальних ансамблів. Це була справжня феєрія. Кожний номер програми був сповнений правдивої атракції та являв собою яскравий подарунок ювіляру.

          Юні піаністи представили розмаїту палітру з фортепіанних творів композитора.   «Три   екстравагантні   танці»   у   виконанні   дуету   піаністів (С.Шохіна та А.Кидора – викл. Л.С.Закопець) за підтримки групи ударних інструментів (клас проф. Б.Олійника) були сповнені завзятості, метричного нерву, драйву. «До Елізи» – джазова аранжація для фортепіанного дуету відомої бетовенської мелодії припала до душі всім слухачам (А.Кінзікєєва та О.Ткаленко – викл.М.Гаврушко). Юний піаніст К.Лимарєв у «Народному танку» своєю вправністю та енергійністю підкорив слухачів (викл. Л.С.Закопець). Ціла низка  фортепіанних п’єс: «Токата», Вальс із партіти №5, «У лісі», «Коломийка», – у виконанні І.Кузьмич (викл. Ю.Мойсяк), М.Савчик (викл. Н.Рикова), Г.Козяк (клас проф. О. Рапіти), М.Гринець (викл. М.Лимарєв), – вразили  різноманіттям неповторних художніх образів. Фортепіанний номер – «Бурлеска» у виконанні випускника Р. Шутка (клас проф. О.Рапіти) приголомшив публіку неймовірною інтерпретаційною інтригою, несамовитою артистичністю та блискучою майстерністю.

          Виконавці на струнно-смичкових інструментах як і завше заімпонували слухачам. Скрипаль О.Шпік емоційно, колоритно розкрив образи «Іспанського танцю» (викл. М.Комонько, конц. Г.Григорчук). Геніальна музика до кінофільму  «Тіні забутих предків»: «Алєгретто» і Танок  (обробка Б.Каськіва) у виконанні А.Сокрути (викл. О.Цап), мали аскетичні, стримані акценти, що відповідало  драматургії  твору.    Вишукано  прозвучала  на  віолончелі  п’єса «Листок до альбому» – прекрасний взірець лірики кохання (Ф.Рашфал, викл. Н.Квик, конц. Т.Серемуля). П’єса «Спомин» для арфи зачарувала обертоновими барвами (Б.Іванишин, викл. А.Колупаєва).

          Заслуговує на окрему відзнаку чудове виконання уривків із Першої та Другої Скрипкових Сонат М.Скорика, що прозвучали на концерті.

         І частина Сонати № 1 «Andante, Allegro molto, Andante, Largo e Grave» у виконанні Р.Шутка (ф-но) та В.Заціхи (скрипка) (клас камерного ансамблю, доцент Т.Слюсар) – збурила зал. Розуміння піаністом глибинного змісту твору, його повна виконавська сублімація, філігранна техніка, дозволили насолоджуватися слухачам самобутніми принадами твору. Звучання скрипки ілюстративно доповнювало картину.

          ІІІ частина Сонати №2 «Бурлеска» у виконанні О.Бутринської (скрипка) (викл. М.О.Герега) та М.Лущик (ф-но) засвідчило спроможність виконавців створити яскраві художні образи.

          Чарівно звучала музика М.Скорика у виконанні Квартету: А.Сокрута, К.Чуб,У.Возняк, Ф.Рашфал (клас проф. А.Микитки) та Ансамблю скрипалів (керівник Л.Матвіїв).

          Завершив концерт виступ Камерного Оркестру школи під орудою самого ювіляра (керівник М.Гуневич). У виконанні оркестру прозвучало декілька популярних творів маестро, а на закінчення всіх слухачів полонила  знаменита «Мелодія». Довго не вщухали гучні оплески, котрими музична громада вітала ювіляра та учасників святкового концерту.

          На завершення імпрези на сцені концертної зали директор школи С.Крушельницької Л.М.Закопець від імені колективу школи вручив маестро ювілейну пам’ятну адресу і вся громада заспівала ювіляру «Многая літа»…